Datum objave: 25. rujna 2024.

“New skills for better future 3” KA1 – Natječaj za učenike

Natječaj za učenike drugih, trećih i četvrtih razreda u programima strojarski računalni tehničar, tehničar za energetiku i automehaničar

ERASMUS +  PROJEKT MOBILNOSTI STROJARSKE TEHNIČKE ŠKOLE OSIJEK

2024-1-HR01-KA121-VET-000212419

New skills for better future 3

U sklopu Erasmus+ KA1 projekta „New skills for better future 3 “ naša škola će provesti 18 mobilnosti učenika stručne prakse u Bragi, Portugal.

Sudionici projekta mobilnosti biti će učenici zanimanja:

• strojarski računalni tehničar 4. razred – 4 učenika
  • tehničar za energetiku 4. razred – 4 učenika
  • automehaničar 2.  razred – 4 učenika
  • automehaničar  3. razred – 6 učenika

Glavni ciljevi mobilnosti učenika su:

• Potaknuti profesionalni i osobni razvoj sudionika

• Proširiti postojeća znanja i usvojiti nova iz područja CNC tehnologija; robotike i automatizacije; automehatronike

• Povećati jezične kompetencije

• Pridonijeti interkulturalnosti i internacionalnosti

• Povezati Strojarsku tehničku školu Osijek s inozemnim partnerima, promovirati svoju školu, kulturu i zemlju

Učenici će u Portugalu odraditi stručnu praksu za dvotjednog boravka u Bragi. Učenici će provesti po dva tjedna radeći u edukacijskim centrima i tvrtkama upoznavati nove tehnologije i metode rada, stjecati poslovne i jezične kompetencije, te dvotjednim boravkom upoznati kulturu i običaje Portugala.

Učenici ove mobilnosti će na praktičnu nastavu u Bragi putovati u pratnji dva nastavnika, a praksa će biti organizirana u suradnji sa partnerskom organizacijom BragaMob.

Planirano vrijeme provedbe mobilnosti  je 16.2.2025. – 01.3.2025.

Trajanje mobilnosti je dva tjedna.

Pozivamo učenike koji se obrazuju za navedena zanimanja da se prijave na natječaj.

Učenike ćemo bodovati prema sljedećim kriterijima: opći uspjeh, vladanje, pedagoške mjere, izostanci, ocjene iz stručnih predmeta (ovisno o budućoj struci po tri predmeta važna za praktični rad), ocjena motivacijskog pisma napisanog na engleskom jeziku, dodatnom kriteriju za poticanje učenika s manje mogućnosti i kriteriju za učenike koji nisu bili na mobilnosti. Ukoliko bude bilo potrebno s učenicima će se obaviti i razgovor na engleskom jeziku.

Učenici se obvezuju na jezične, kulturološke  i stručne pripreme  u trajanju od 35 sati, sve pripremne sastanke, obaveze korištenja EU academy platforme, diseminaciju nakon povratka sa mobilnosti i rješavanje upitnika Beneficiary module nakon mobilnosti. Odabir učenika vršit će se bez diskriminatornih faktora te provoditi javno i transparentno. Sudionici će dobiti  Europass Mobility koji će biti ispunjeni u suradnji sa našim partnerom u Portugalu. Navedeni dokumenti  koristit će se u svrhu dokazivanja stečenih kompetencija pri daljnjem školovanju ili u potrazi za poslom.

Partnerska organizacija BragaMob će organizirati program stručne prakse kroz dane sa zadaćama nastavnih područja i ishodima učenja, imenovati mentora svakom sudioniku i organizirati uvodni sastanak s mentorom, organizirati smještaj i obroke, organizirati kulturološki program, organizirati tjedne sastanke sa sudionicima.

Škola se u suradnji s partnerom obvezuje:

• Organizirati roditeljski sastanak za odabrane učenike
  • Organizirati stručne, jezične i kulturološke pripreme u trajanju od 35 sati
  • Organizirati povratni prijevoz do Brage
  • Osigurati smještaj uz obroke
  • Osigurati besplatni lokalni prijevoz
  • Osigurati policu osiguranja za odabrane učenike tijekom mobilnosti
  • Osigurati stalni kontakt pratitelja i partnera
  • Izdati Europass Mobility certifikat
  • Organizirati kulturološki program

Prijave se dostavljaju u tajništvo škole. Prijave moraju sadržavati motivacijsko pismo, prijavni obrazac i ugovor roditelji te dodatnu izjavu i pripadajuće  dokumente ukoliko ostvarujete kriterij učenika sa manje mogućnosti. Liste odabranih učenika po rednom broju prijave biti će objavljene na mrežnim stranicama naše škole. Nepotpune prijave neće se uzimati u obzir.

Natječaj je otvoren do 3. 10. 2024.g.

U slučaju bilo kakvih pitanja i pojašnjenja molimo vas kontaktirajte voditelja projekta Danijela Kovačevića, dipl. ing .