Stiže nam Mobilni planetarij - Odiseja

Najveći mobilni planetarij u Hrvatskoj stiže u našu Školu.

"Pozivamo vas da otkrijete tajne noćnog neba, planeta, zvijezda i galaksija u najvećem mobilnom planetariju u Hrvatskoj. Odvest ćemo vas na nezaboravno putovanje kroz zvjezdano nebo. Susrest ćete se sa snažnim grčkim herojima i najljepšim mitovima koji se skrivaju iza zvijezda na našem nebu. Istražit ćemo planete, zvijezde i galaksije. Otputovat ćemo do kraja vidljivog svemira. Sve to i više možete doživjeti u mobilnom planetariju Odiseja. Iskustvo za sve generacije koje ne smijete propustiti.

Naš program nudi različita zanimljiva predavanja na temu astronomije. Prezentacije su prilagođene dobi slušatelja, za svaki razred imamo posebno interaktivno multimedijalno predavanje u trajanju od 45 minuta, vođeno našom stručnom suradnicom.

Teme su odabrane tako da učenici kroz naša predavanja ponove gradivo koje su učili u školi na satovima prirode i društva, geografije i fizike te nauče nešto novo o astronomiji, astrofizici i kozmologiji.
Planetarij dovodimo do vas i postavljamo ga u vašoj školskoj dvorani ili nekom drugom prostoru."

Riječi su to tima koji stoji iza planetarija Odiseja i kojima vas, tj. tebe pozivaju na nezaboravno iskustvo putovanja kroz svemir!

Planetarij će biti smješten u holu Škole u utorak 9. i  srijedu 10.10.

Za sudjelovanje se javi razrednici i/ili razredniku.

objavio: Martina Plaščak   datum: 24. 9. 2018.